دانلود رایگان بررسی مقاومت به خوردگی فولاد زنگ نزن فریتی AISI 430 سیلیکونایز شده به روش سمانتاسیون فشرده با استفاده از طیف نگاری امپدانس الکتروشیمیایی (EIS) در محلول 3.5%NaCl

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود رایگان بررسی مقاومت به خوردگی فولاد زنگ نزن فریتی AISI 430 سیلیکونایز شده به روش سمانتاسیون فشرده با استفاده از طیف نگاری امپدانس الکتروشیمیایی (EIS) در محلول 3.5%NaCl :
نام کنفرانس یا همایش : چهاردهمین کنگره ملی خوردگی

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

فولادهای زنگ نزن فریتی آلیاژهای آهن- کروم با 12 تا Cr30% می باشند. شروع خوردگی در این آلیاژها پیچیده بوده و ممکن است با تغییر مکانیزم به انواع مختلف خوردگی موضعی منجر شود. استفاده از پوشش های سطحی می تواند مقاومت به خوردگی را افزایش دهد. در این تحقیق سیلیکون توسط عملیات سمانتاسیون فشرده بر روی زیرلایه فولاد زنگ نزن فریتی AISI430 رسوب داده شد. نتایج آنالیز XRD از سطح پوشش تأئیدی از حضور فازهای (CrSi(2), Fe(3)Si, Cr5Si(3 و FeSi در لایه پوشش بود. رفتار خوردگی فولاد فریتی پوشش داده شده با سلیسیم در محیط کلرایدی با استفاده از آزمون های پلاریزاسیون, طیف نگاری امپدانس الکتروشیمیایی و ولتامتری چرخه ای بررسی شد. نتایج نشان داد که پوشش سیلیسیم نتوانسته مقاومت به خوردگی زیر لایه فولادی را افزایش دهد.

لینک کمکی