دانلود رایگان ارزیابی ریسک فرآیندهای نفتی مطالعه موردی : خطرپذیری اثرات ناشی از تشعشع فلر بر انبار روباز گوگرد در مجتمع گاز پارس جنوبی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود رایگان ارزیابی ریسک فرآیندهای نفتی مطالعه موردی : خطرپذیری اثرات ناشی از تشعشع فلر بر انبار روباز گوگرد در مجتمع گاز پارس جنوبی :
نام کنفرانس یا همایش : اولین همایش بین المللی HSE در پروژه های عمرانی, معدن, نفت و گاز

تعداد صفحات :14

چکیده مقاله:

گوگرد که یکی از محصولات جانبی و با ارزش مجتمع گاز پارش جنوبی است, در انبار روباز گوگرد در نزدیکی پالایشگاه اول به صورت موقت نگهداری می شود. از آنجا که بر اثر یک سری تغییرات انجام شده, محل فلر پالایشگاه اول نیز تغییر یافته و در فاصله ای نزدیک به انبار )در حدود 282 متر( قرار گرفته است, واحد ایمنی, بهداشت و محیط زیست را بر آن داشته که به بررسی تاثیر تشعشع فلر بر پرسنل شاغل و نیز ماده ی با ارزش گوگرد بپردازند. لذا در این مطالعه, میزان تشعشع حاصل از فلرینگ به کمک نرم افزار Phast و براساس داده های طراحی فلر مدل سازی گردیده و میزان تشعشع فلر بر نیروی انسانی و گوگرد محاسبه شده است. همچنینشدت تشعشعات حرارتی دریافت شده توسط گوگرد با نتایج مدل سازی شرکت مجری طرح, محاسبات عددی و نیز استانداردهای ANSI/API RP521 و IPS E-PR-460 مقایسه شده است. نتایج نشان می دهند که خطر خاصی در هنگام فلرینگ نفرات حاضر در محوطه ی انبار را تهدید نمی کند اما خطر ذوب شدن گوگرد و ایجاد آتش سوزی امکان پذیر می باشد.

لینک کمکی