دانلود رایگان مقاله نکاتی در مورد خرید کامپیوتر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود رایگان مقاله نکاتی در مورد خرید کامپیوتر :

نکاتی در مورد خرید کامپیوتر
بالاخره تصمیم خرید کامپیوتر جدیدی را گرفتید خوب است. کامپیوتر را برای خودتان, خانوادتان یا هر شخص مورد علاقه خودتان که می خرید, هر چقدر کوچک هیجانی که هنگام تصور کارهایی که می توانید با یک دستگاه نو و مدرن انجام دهید, خواهید داشت. اما اگر شما نیز همانند بسیاری از افراد طبیعی باشد, هیجان اولیه جای خود را به حس قدسی می دهد که شما با فکر کردن به سئوالاتی که باید قبل از خردی به آنها پاسخ دهید, احساس می کند. عباراتی چون GH, GB, Gb ; حتی کاربران حرفه ای کامپیوتر را نیز به اشتباه می اندازه پس تعجبی نیست که مردم هنگام خرید یک کامپیوتر شخصی یا مکینتاش احساس عجیبی می کنند.

من این مقاله را به منظور آسان نمودن خرید کامپیوتر نوشته ام (گذشته از قابل فهم بودن) این مقاله به سئوالات شما پاسخ شما پاسخ می دهد که باید آنها را بدانید. و خصوصیات اصلی در مورد خرید کامپیوتر, را ارائه می کند. اگراولین باری باشد که برای خودتان کامپیوتر می خرید و یا قصه تهیه کامپیوتر دیگری برای منزل دارید, فکر می کنم نکات مفیدی را در این مقاله یاد بگیرید.

اصول
قبل از اینکه وارد نکات زیر شوم, باید به تعدادی از اصول اشاره کنم. اول, خبر خوشی این است که هر تصمیمی که بگیرید, الزاما اشتباه نخواهد بود. مدلهای کامپیوتر شخصی و مکینتاش امروزی بسیاری ارزشمند بوده و قدرت محاسباتی آنها به اندازه ای است که چند سال پیش تنها در رویا می گنجید.
حتی ارزانترین مدلها هم قادر به انجام تمامی کارهایی هستند که از آنها انتظار دارید. بعبارت دیگر, کامپیوتر های امروزی به اندازه ای تجهیز شده اند که میتوانید حداقل کارهایی مثل نوشتن نامه, دستیابی به اینترنت, کارکردن روی تصاویر, و بازی کردن و خلاصه هر کاری که دلتان می خواهد را با آنها انجام دهید. در حقیقت حتی اجرای برنامه های کاربردی پیشرفته ای مثل برنامه های تدوین فیلم, یا تشخیص صدا و تبدیل آن به متن نیز برای کامپیوترهای ارزان قیمت امروزی مشکل نیست.

سلام, قبل از خرید کامپیوتر شخصی به مقدار پولی که می خواهید برای آن هزینه کنید, توجه کنید. کامپیوترهایی هستند که با 500 دلار یا کمتر هم می توانید بخرید, با این حال تا 3000 دلار هم می توان برای خرید یک کامپیوتر خرج نمود. بنابر این مثل بقیه خریدهای بزرگ, بودجه خود را سنجیده و ارزیابی کنید.
در مورد تعیین بودجه برای زیر کامپیوترها, دو نظریه وجود دارد. می توانید و بر مناسبی را خرج کنید و یک کامپیوتر خوب بخرید و انتظار عصر داشته باشید که عصری طولانی داشته باشد, یا اینکه می توانید سیستمی در حد پایین بخرید با این آگاهی که بزودی از رده خارج می شود, اما می توان آن را بعدا با سیستم ارزان قیمت دیگری جایگزین نمود. در گذشته, بهترین کامپیوترها, کارایی کمتری از مدلهای پایین امروزی داشتند. از آنجا که تغییر تمایلات بشری هیچ علامت مشخصه ی ندارد, شاید به این نتیجه برسید که انتخاب مسیر ارزانتر در دراز مدت به صرفه تر خواهد بود.

پیشنهاد من برای بهترین برنامه ریزی, خرید سیستمی است که یک درجه از مدرن ترین و بهترین سیستم یک شرکت پایین تر باشد. شما همواره بیشترین مبلغ را برای خرید سریعترین کامپیوتر موجود می پردازید ولی اگر صبر کنید تا مدلی که کمی سریعتر از مدل اول است, به بازار بیاید, آنگاه قیمت مدل قبلی کاهش خواهد یافت. (مدلی که بالاترین قیمت را داشت).
آخرین سوالاتی که باید بدانید در حقیقت دو تصمیم مهم فلسفی هستند:
مکینتاش یا پی .سی؟ رومیزی یا نت بوک؟

با اینکه Apple با مشکلاتش در گذشته دست و پنجه نرم کرده است, من در حال حاضر به راحتی پیشنهاد می کنم که مکینتاش برای دنیای کامپیوتری امروز گزینه مناسبی است. مخصوصا برای کاربرانی که اولین بارشان است با آن کار می کنند.
اگر شما سیستمی مبتنی بر ویندوز انتخاب کنید, باید در مورد مدل آن هم ارزیابی هایی را انجام دهید. اطمینان خاطر خاصی در مورد انتخاب مدلهایی از قبیل Dell, Gateway,HP, Compaq,… وجود دارد اما شاید گاهی یک جنس بدون نام که به عنوان پی.سی. (جعبه خالی یا سفید) نامیده می شود, بهترین انتخاب در مورد پی.سی باشد.
(منظور اینکه در مورد خرید پی.سی نوع و مارک خاصی حتما بهترین نخواهد بود.

داستان مشابهی نیز در هنگام نوع کامپیوتر وجود دارد در گذشته اغلب کاربران خانگی کامپیوتر پی.سی های رومیزی را برگزیده اند. اما اخیرا, مصرف کنندگان در حال خرید کامپیوتر های پی.سی نت بوک یا laptop هستند و تولید کنندگان کامپیوتر نیز مدلهایی نت بوکی را طراحی و عرضه کرده اند که مورد توجه مصرف کنندگان قرار گیرد. شما مجبور به پرداخت پول بیشتری برای نت بوک هستید ولی اگر می خواهید به راحتی و با آزادی عمل, کامپیوترتان را همه جا با خو ببرید, نتبوکی را طراحی و عرضه کرده اند که اگر می خواهید به راحتی و با آزادی عمل, کامپیوترتان را همه جا با خود ببرید, نت بوک گزینه بهتری خواهد بود.

خصوصیات
خب, حال زمان راهنمایی های مفید رسیده است. در این قسمت, مشخصات و خصوصیات مهم کامپیوتر را که شما نیاز به دانستن آنها دارید, گوشزد می نماییم:
سرعت و نوع پروسسور
پردازنده یا پروسسور, در اصل, مغز پی.سی می باشد که تمامی عملیات داخل کامپیوتر و پردازش اعداد را برای نرم افزارهای مختلف انجام می دهد.
پردازنده های رایج عبارتنداز: پنتیوم 3, پنتیوم 4 و Celeron و نیز Athlon و AMD’s Duron سرعت این تراشه ها از 700 مگاهرتز تا 2 گیگاهرتز (2000 مگاهرتز) می باشد و بزودی از این هم فراتر خواهد رفت.

علاوه بر اختلاف سرعت, تفاوت های داخلی دیگری هم در نحوه عملکرد آنها و نوع خاصی از حافظه به نام L2cache موجود در هر تراشه به چشم می خورد.
در اصل, تمامی انواع پردازنده ای که امروزه موجود است, به اندازه کافی سریع هست که بتواند هر کاری را برای شما انجام دهد اگرچه که فروشندگان کامپیوتر علاقه دارند به شما خلاف این را ثابت کنند. البته نمی خواهیم بگوییم که پردازنده ای با سرعت بیشتر, سریعتر عمل نمی کند, بلکه اختلاف میان سرعت ها آنقدر که شما فکر می کنید, محسوس نیست (و ارزش صرف هزینه بیشتر را ندارد) اگر دنبال یک سیستم خوب هستید, پردازنده Celeron یا Duron را پیشنهاد می کنم و اگر به دنبال بهترین کاراریی هستید, از پنتیوم 4 و AMD’s Athlon غافل نشوید.

سرعت تراشه ای که انتخاب می کنید دقیقا مشخص کننده میزان پولی خواهد بود که باید بپردازید, هر چه سریعتر, گرانتر. (برای اینکه مطالب بیشتری در مورد پروسسورها ونحوه کار آنها بدانید, کتاب Personal computer secrets را بخوانید)
در مورد مکینتاش, انتخاب پردازنده بسیار سایده است, G3 یا G4. G4 که سریعتر است در سیستمهای رومیزیtower-shaped (برجی شکل) شرکت Apple و کامپیوتر های Notebook مدل Powerbook یافت می شود. ولی G3 در سیستمهای iMac,iBook بکار می رود. کامپیوتر هایی که از G4 استفاده می کنند, گرانتر و سریعتر از مدلهای دارای G3 هستند.

حافظه و هارد درایو
RAM یا حافظه با دستیابی تصادفی, محدوده یا فضای کاری یک کامپیوتر می باشد در کامپیوتر PC یا کامپیوتر های MAC هر چه میزان RAM بیشتر باشد کارایی سیستم بهتر خواهد بود. حافظه بیشتر, فضای کاری بیشتری در اختیار کامپیوتر می گذارد که این مسئله باعث می شود بتوان کارهای بیشتری را (به صورت همزمان) انجام داد.
پیشنهاد می کنم برای هر سیستمی حداقل 128 مگابایت رم خریداری کنید, البته 256 مگابایت به مراتب بهتر است. با وجود قیمت کم حافظه, دلیلی برای خریداری رمی کمتر از این نخواهید داشت.
علاوه بر مقدار حافظه, شاید بخواهید بدانید که کامپیوتر از چه نوع حافظه ای استفاده می کند. اغلب پی.سی ها و کامپیوتر های مکینتاش, از DRAM یا SDRAM همگام (همزمان(synchronous)) استفاده می کنند, اما پی.سی های جدید (سیستم های پنتیوم 4) RDRAM یا SDRAM دارند. RDRAM گرانتر از SDRAM معمولی است ولی در موارد خاصی, سریعتر عمل می کند. نوع جالب دیگر رم, DDR است (Double Data Rate SDRAM) (سرعت داده دو برابر) که سریعتر از SDRAM معمولی کار می کند (البته برخلاف نامش, سرعت آن دو برابر SDRAM نمی باشد).

موارد دیگری که شاید بخواهید از آن اطلاع داشته باشید. سرعت ارتباط کامپیوتر با حافظه است. این مورد را با سرعت باس سیستم کامپیوتر تعیین می کنند. که گاهی به نام باس (طرف جلو front-side) خوانده می شود.
بیشتر کامپیوتر های کوچک notebook و بعضی از مدلهای قدیمتر رو میزی با سرعت 100 مگاهرتز کار می کنند ولی کامپیوتر های رومیزی جدید دارای باس سیستمی با سرعت 123 مگاهرتز هستند. این مقدار گاهی بعنوان استفاده از یک حافظه PC133 معین می شود.
RDRAM اغلب به صورت Pc800,Pc400 مشخص می شود. توجه کنید که این مقدار نباید شما را به اشتباه بیاندازد. (و شما فرک کنید که تفاوت سرعت دقیق مشابه تفاوت میان اعداد 400 و 800 است)

سرعت نهایی یک کامپیوتر توسط فاکتورهای مختلفی تعیین می شود و هر بخش از کامپیوتر در سرعت نهایی آن تاثیر دارد.
هارد درایوها درست مثل قفسه بایگانی, مکان ذخیره سازی (اطلاعات) در یک کامپیوتر هستند. تمامی برنامه و فایلهای کامپیوتری بر روی هارد درایو ذخیره شده و مشابه حافظه, هر قدر که این فضا و مکان بیشتر باشد, (نتیجه) بهتر خواهد بود. اغلب سیستم های امروزی حداقل 20 گیگابایت هارد دارند اما استفاده از هارد 100 گیگابایتی و بیشتر هم دور از تصور وغیر عادی نمی باشد. در این مورد نیز, هر چه ظرفیت هارد درایو بیشتر باشد, قیمت آن بیشتر می شود, اما در دراز مدت, احتمالا از داشتن آن راضی تر خواهید بود, (فقط برای اطلاع (بگوییم) که ذخیره یک فیلم یک ساعته با فرمت DV نیاز به 13 گیگابایت فضا دارد.

علاوه بر سایز عامل مهم دیگری که در هارد درایوها باید مورد توجه قرارگیرد, سرعت چرخش آنهاست, که در واحد RPM بیان می شود (دور در دقیقه). سرعت چرخش, تاثیر قابل توجهی بر سرعت کار هارد درایو دارد که در مقابل, بر عملکرد PC تاثیر خواهد گذارد.
بیشتر درایوهای امروزی با سرعت 5400RPMs کار می کنند اما بعضی از درایوهای سریعتر دارای سرعتی معادل 7200 یا 10000RPMs نیز می باشند. بازهم اگر پول بیشتری برای خرید درایوهای سریعتر بپردازید خواهید دید که ارزش این کار را دارد.
سی دی رام, دی وی دی رام و درایوهای رایتر

فاکتورهای مهم دیگر در کامپیوتر ها, انواع درایورهایی چون سی دم رام ها یا دی وی دی رام ها هستند.
هر دوی این درایور ها به شما اجازه استفاده از دیسکهای فشرده را می دهند(اغلب نرم افزارها نیز امروزه بر روی سی دی ها عرضه می شوند) اما دی وی دی رام دارای حجم ذخیره بیشتری بوده و به شما امکان تماشای دی وی دی هایی با محتوای فیلم را نیز می دهد. قیمت آن نیز از سی دی رام بیشتر است ولی در دراز مدت به صرف خواهد بود (سرمایه گذاری خوبی خواهد بود)
سرعت هر دوی این دستگاهها با حرف X مشخص می شود و نشان دهنده این است که سرعت دستگاه مورد نظر چند برابر یک دستگاه استاندارد صوتی یا تصویری است. مثلا یک سی دی رام 32x می تواند 22 بار سریعتر از یک Cd player استاندارد صوتی کار کند و یک دی وی دی 8x می تواند 8 بار سریعتر از یک DVD Video player عمل نماید. این سرعت چرخش نشاندهنده این است که هر درایو با چه سرعتی می تواند اطلاعات را از روی دیسک بخواند به این مبادله اطلاعات, انتقال اطلاعات می گوییم (این مقدار) سرعت عمل کامپیوتر همگام خواندن یک دیسک را نیز مشخص می کند.

علاوه بر این گونه درایوها, کامپیوتر های زیادی, نیز دارای درایورهای rewritable مثل CD-RW یا DVD-RW هستند. این دستگاه ها درایوها قابل نوشتن هستند که توانایی خواندن سی دی یا دی وی دی های معمولی را نیز علاوه بر قابلیت نوشتن بر آ(هاف دارند درست مثل یک فلاپی درایو بسیار بزرگ.
این خصیصه بسیار مهم است چون به شما امکان ذخیره و نگهداری اطلاعات را می دهد ( با توجه به این نکته که ذخیره یا Backup گیری از اطلاعات کاری بسیار حیاتی بوده و در زمان خرابی سیستم بسیار به شما کمک می کند).

دی وی دی هایی که قابل نوشتن هستند. پیشرفته ترین دستگاه ها در این حوزه بوده و هنوز هم بر سر آنها مباحثات و مجادلاتی وجود دارد چرا که سه گونه تکنولوژی استاندارد در این مورد به رقابت می پردازند (DVD-RAM , DVD+RW , DVD-RW). با اینکه بسیاری از فعالان در صنعت کامپیوتر به مزایای هر کدام از اینها اذعان دارند ولی نکته مهم این است که اغلب مردم تنها نیاز به یکبار ذخیره بر روی یک DVD-R و چندین بار خواندن آن در دستگاه های دی وی دی پلیر معمولی دارند.
درایوهای DVD-R به شما امکان انتقال فیلم های شخصی یا هر گونه فیلم ضبط شده دیگر را به روی دیسک های DVD می دهند که به عقیده من یک پیشرفت و اختراع مهیج می باشد.

در حال حاضر, تنها DVD+RW و DVD-RW امکان DVD-R دارند, بنابر این پیشنهاد می کنم که شما نیز درایوی را با هر دوی این تکنولوژی ها خریداری کنید.
برای پی.سی رومیزین بهتر است سیستمی دارای یک DVD-ROM و یک CD-ROM یا DVD-RW بخرید که به شما تسهیلات استفاده از هر دو درایو و توانایی کپی کردن دیسک ها را م یدهد. در مورد Notebook ها خرید درایورهای ترکیبی را توصیه می کنم که هر دو قابلیت خواندن و نوشتن CD,DVD را بر روی یک درایو منحصر بفرد ارائه می کنند.

مانیتور وکارت گرافیک
چندین سال پیش نوع کارت گرافیک کامپیوتر نقش تعیین کننده ای در برنامه های قابل اجرا داشت. امروزه هر گونه کارت گرافیکی که استفاده کنید‏ مجازا به شما امکاناجرای هر برنامه ای را می دهد. اما اگر به بازینهایکامپیوتری علاقه دارید بهتر است که در مورد کارت گرافیک دقت بیشتری داشته باشید.
اجری بسیاری از بازی های کامپیوتری نیاز به یک کارت گرافیکی سه بعدی سریع 16 مگابایتی یا بیشتر با حافظه onboard دارد ولی هر چه حافظه کارت گرافیک بیشتر باشد‏, بازی سریعتر و با کییت بهتری اجرا خواهد شد. برخی از بهترین کارت های گرافیک سه بعدی امروزی 64 مگابایت و بیشتر حافظه onboard دارند. که به شما اجرای بازی ها را با resolution های بالا و کیفیت عالی می دهد.

در اینجا نیز اگر می خواهید بازی های کامپیوتری را تجربه کنید بهتر است که پول بیشتری برای کارت گرافیک های پیشرفته تر پرداخت نمایید در غیر اسن صورت خرید کارت گرافیکی بالاتر از 16 مگابایت حافظه اتلاف پول خواهد بود.
فاکتور دیگر موثر بر کارایی کارت گرافیک سرعت ارتباط آن با دیگر اجزای کامپیوتر است. بیشتر notebook ها و کامپیوتر های رومیزی‏, باس AGP (پورت گرافیکی سریع) را پشتیبانی می کنند این باس سریعتر از باس PCI است. اما بعضی سیستمها از AGP2x پشتیبانی می کنند و برخی هم از AGP4x و AGP pro که سرعتی 8 برابر باس AGP اولیه دارد. سرعت ارتباطات برای کارهای گرافیکی سه بعدی مهمتر از کارهای دفتری معمولی می باشد بااینحال هر چه سرعت آن بیشتر باشد بهتر خواهد بود.
جز گرافیکی مهم دیگر مانیتور یا صفحه نمایش است. بطور کلی مانیتورهای بزرگتر بهتر هستند چرا که کار خود را در صفحه نمایشی واقعی تر خواهید دید. در حقیقت اگر میان خرید یک مانیتور بزرگتر و موارد دیگری چون پردازنده سریعتر دو دل هستید من به مانیتور بزرگتر رای می دهم. بالاخره شما همیشه به صفحه نمایش نگاه می کنید بنابر این بهتر است تاحد امکان بزرگ باشد.
اندازه استاندارد برای اغلب پی سی ها 17 اینچ CRT یا مانیتور مبتنی بر TUBE می باشد. اما سیستمهای ارزانتری را می توان با یک مانیتور 15 اینچ نیز بسته می شوند. اگر ممکن بود حتما یک 17 اینچ بخرید و نگاهی هم به 19 اینچی ها بیاندازید. برغم اختلاف دو اینچی میان این موارد آنچه در واقع خواهید دید خیلی بیشتر از 2 اینچ اختلاف خواهد بود. اگر به سایز مانیتور توجه دارید نگاهی هم به مانیتورهای 19 اینچی جدید مدل short-depth بیاندازید چرا که این مدلها کمی بزرگتر از 17 اینچی های سال گذشته هستند.
اگر واقعا آخرین نوع مانیتور را می خواهید مانیتورهای صفحه تخت LCD نیز هستند اخرا قیمت این مانیتورهای شفاف و باریک سقوط کرده است و بسیاری از خریداران کامپیوتر می توانند از عهده خرید آنها برآیند. باید پولی بیشتر ازمدلهای CRT برای مانیتورهای ال.سی.دی بپردازید ولی اغلب افراد از آزاد سازی فضای آشغال شده توسط مانیتورهای لامپی حجیم خوشحال می شوند. رایج ترین اندازه های مانیتورهای ال.سی.دی عبارتند از : 15 و 17 و 18 اینچ.

این اعداد گمراه کننده اند چرا که اندازه یک ال.سی.دی 15 اینچ معادل یک 17 اینچ سی.آر.تی و اندازیه یک 17 و 18 اینچ ال.سی.دی تقریبا معادل 17 اینچ سی.آر.تی است.
برای اینکه بهتر بتوانید مانیتورهای سی.آر.تی را از هم تمیز دهید به رزولوشن و سرعت رفرش تعبیه شده در آنها دقت کنید. با رزولوشن بالاتر (که با واحد نقطه یا پیکسل بیان می شود مثل 1025*768 شما قادر به دیدن چیزهای بیشتر با سایز کمتر بر صفحه نمایش خواهید بود.

شما باید به نوعی توافق و سازگاری میان نحوه کار با کامپیوتر و دید چشمانتان دست یابید. نکته حداقل سرعت رفرشی معادل 75 هرتز و بالاتر می باشد که سرعت بهتر 85 هرتز می باشد هر چه سرعت رفرش کم باشد بایث ایجاد نوعی لرزش مزاحم خواهد شد که وقتی به صفحه نمایش نگاه می کنید چشمان شما را خسته می کند.
برای مانیتورهای LCD شما واقعا احتیاج دارید به رزولوشن که مانیتور حمایت می کند زیرا که به مانیتورهای CRT شبیه نیست. مانیتورهای LCD فقط یک رزولوشن راحمایت می کنند گاهی اوقات وضوح تصویر مانیتورهای محلی رجوع داده می شود. بیشتر مانیتورهای LCD اجازه می دهند که شما تغییر دهید وضوع تصویر را از میان یک تکنولوژی بعنوان مقیاس گذاری اما اغلب نتیجه آن دور از نظر دلخواه است. به عبارتی دیگر نرخ گذاری LCD ها بی معنی می باشد.

همه LCDها انجام می دهند در 60 هرتز صرف نظر از آنچه که مطبوعات پیشرفته وانتشار یافته که می توان گفت هیچ مشکل جنبشی نداریم.
برای مانیتورهای LCD و CRT شما می توانید مقایسه کنید مانیتورهایی که بر اساس واحد نقطه ای ساخته شده اند در میلیمتر ها که تشریح می کند فضای بین عنصر نمایش داده شده در صفحه نمایش مانیتور صحبت عمومی شما می خواهد 28 میلیمتر یاکمتر اما اختیار خوبی نیست که این واحد همیشه آماهد نباشد برای بهترین مقایسه. وقتی که این مانیتور ها آمدند همیشه شما به چشمانتان اعتماد داشتید اما در تمام شرایط دقت می کردید به مانیتور قبل از یانکه شما بخرید.

سرانجام اگر شما توجه کرده باشید برای بهترین کیفیت ممکن در مانیتورهای CRT توجه کنید به نسل جدید مانیتور های صفحه تخت CRT ارزش مانیتور های CRT FLAT یک کمی بیشتر از مانیتور سنتی است اما آنها عرضه می کنند عکسها با کیفیت بالاتر و درخشندگی کمتر. هر کدام می توانند کیفیت بصری هر چه بالاتری تولید کنند.
در جعبه مانیتور LCD شما می توانید مطمئن باشید به پیشنهاد اینکه اتصال دهنده VGA آنالوگ سنتی بهتر است از رابط بصری دیجیتال. در یک لحظه کامپیوتر های بسیار کمی و کارت گرافیکهای عرضه شده با رابطه بصری دیجیتالی حمایت می کنند. شما قادر نیستید استفاده کنید برای اولین بار اما این تضمین می کند سازگاری را رابط کارتهایگرافیک بصری دیجیتال با قابلیت کامپیوترها.

کارتهای صدا – بلند گوها و مدم ها
تمام کامپیوتر ها که امروزه فروخته می شوند به طور معقول با کارتهای صدای 16 بیتی ساخته شده اند یا بصورت مدارهای صوتی توکار می باشند. به هر حال اگر شما علاقه دارید بخرید بهترین امکان ماشین بازی کامپیوتری شما به توجه بیشتری نیاز دارید بعضی کارتهای صدا عرضه می کند در آینده مانند احاطه صدا و حمایت می کنند از چندین بلند گوها هر دوی آنها مجبورند یک محیطی برای صدای بازی ها آماده کنند. بعلاوه در آهنگهای شما ترکیب صداهای زیادی که کارت صدا باید آن را پیدا و حمایت کند اگر آن حمایت کند طولی دیجیتالی ورودی و خروجی را.

طبقه بندی بلند گوها و همچنین نوع آنها با توجه به نوع کامپیوتر مشخص می شود اگرچه کیفیت زیاد تغییر می کند. معمولا شما می خواهید بپردازید برای یک سیستم صوتی ارزشمند که صدای بهتری داشته باشد. هر چقدر که ممکن است مهم باشد اگر شمابخواهید گوش کنید به فایلهای mp3 در اینترنت یا بازی کنید.
همچنین همراه کارت صدا برای تقریبا تمام کامپیوتر ها mac ها (شامل notebook ها) اکنون می آیند همراه یک مدل V90,56k توکار هنگامی که آنها می توانند اختلافی داشته باشند بین این مدلهای مدم آنها معمولا زیرکانه دردسر ساز هستند. اگر شما می دانید که در آینده کامپیوتر شما متصل می شود به مدم با فایلهای سرعت بالا یا اتصال DSL شما واقعا احتیاج ندارید به مدم آنالوگ ولی هنوز خوب که شما داشته باشید. این هست مخصوص notebook هایی که شما می خواهید سفر کنید همراه آنها واحتیاج دارید به متصل شدن به اینترنت با اتصال سرعت بالا.

اگر شما می خواهید کامپیوتر خود را به یک ارتباط اینترنت باسرعت بالا متصل کنید شما احتیاج خواهید یافت به پرت شبکه اینترنت برای حمایت از آن به نکات زیر توجه کنید. که چگونه شما متصل می کنید pc یا mac خود را به کابل خارجی و مدم های DSL. بعضی کامپیوتر های شروع می کنند به عرضه DSL توکار یاکابل مدم اما قبل از اینکه شما بخرید یکی از آنها را مطمئن شوید که کار خواهید کرد با ISP همراه چه اتصال گری. دلیل این است که بیشتر مدمهای سرعت بالا هم اکنون استاندارد شده اند بنابر اینیک نوع مدمل DSL برای مثال ممکن است کار نکند یا آماده کننده DSL شما .

لینک کمکی