دانلود رایگان بررسی و مقایسه فاکتورهای موثر بر استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط دانشجویان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

دانلود رایگان بررسی و مقایسه فاکتورهای موثر بر استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط دانشجویان دارای 96 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود رایگان بررسی و مقایسه فاکتورهای موثر بر استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط دانشجویان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.


مقدمه:
«بسیاری از متخصصان و صاحب‌نظران حوزه‌های علوم مختلف اینترنت را شبکه‌ی جهانی شبکه‌ها تعریف کرده‌اند. شبکه‌ی که امکان ارتباط با یک‎دیگر و دسترسی به منابع اطلاعاتی را در سطح جهانی فراهم می‌کند. پژوهش‎گران و نویسندگان زیادی معتقد به تاثیر بالقوه و واقعی شبکه‌های الکترونیکی بر جنبه‌های مختلف رفتار و کردار انسان عصر حاضر می‌‎باشند (آصفی‎‌زاده, 1385, 15).
در سال‌های اخیر با رشد تصاعدی اینترنت, فرصتی کم‌نظیر برای محققان و پژوهش‌گران برای جمع‌آوری سریع و گسترده اطلاعات در‌زمینه‌های‌‌ گوناگون فراهم آمده است. هم اکنون این وسیله‌ی ارتباطی, به‌‌خاطر افزایش استفاده و دسترسی تعداد زیادی از کاربران بالقوه در امر پژوهش امکانات و تسهیلات خاصی برای محققان و پژوهش‎گران فراهم کرده است. بنابراین به‌نظر می‌رسد هرچه تعداد بیش‌تری از اعضای هیئت‌ علمی و پژوهش‌گران به اینترنت دسترسی داشته باشند, اهمیت آن در راستای اجرای امر تحقیق و پژوهش افزایش می‌یابد. در صورت استفاده صحیح و مقتضی, اینترنت تامین‌کننده‌ی یک مکانیسم سریع, مقرون به‌صرفه و کارا برای جمع‌آوری اطلاعات است.
شبکه‌ی اینترنت را می‌توان یکی از مهم‌ترین منبع و ابزار برای انجام فعالیت‌های پژوهشی و علمی به‌شمار آورد, در واقع در شرایط کنونی پژوهش‌گران هر حوزه می‌بایست به‌خوبی از شبکه‌‌ی اینترنت در حوزه‌تخصصی خود, از دامنه و کاربرد آن‌آگاهی داشته باشند. عدم آشنایی و استفاده از شبکه‌ی اینترنت به معنای نادیده‌گرفتن پیشینه‌ی پژوهشی و احتمالاً دوباره‌کاری در فرایند پژوهش است. اهمیت این موضوع به ‌اندا‌زه‌ی است که برخی پایگاه‌های اطلاعاتی کاربردی و مهم نظیر مدلین, چکیده پایان‌نامه‌های دانشگاهی, پروانه‌ی ثبت اختراع آمریکا و اروپا, پایگاه اطلاعاتی اریک و غیره هم ‎اکنون از طریق شبکه جهانی وب قابل دسترس می‌باشند.به نظر می‎رسد هدف اصلی دسترسی رایگان چنین پایگاه‌های اطلاعاتی از سوی عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان آن, کمک به ارتقا سطح تحقیقات و نیز جلوگیری از دوباره‌کاری در فرایند فعالیت‌های علمی و پژوهشی در سراسر جهان می‎باشد (پژوهشنامه اطلاع‌رسانی, 1380, 10).
امروزه‌شبکه‌ی جهانی وب, یکی از مهم‌ترین محمل‌های اطلاعاتی برای دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی رایگان و غیر رایگان به‌شمار می‌آید. تقریباً کلیه ناشران برجسته پایگاه اطلاعاتی نظیرسیلور , پلاترو بوکر که در گذشته محصولات خود را بر روی دیسک فشرده عرضه می‌کردند, هم‌اینک محیط وب را به‌منزله‎‌ی بهترین بستر برای ارائه‌ی پایگاه های اطلاعاتی خود مورد توجه قرار داده‌اند (همان منبع, 2).


واژگان لاتین :
1- Medline
2- Eric
3- Silver
4- Platte
5- Bowker
6- IT/Issp
7- Email
8- On line communities
9- Techne
10- Logia
11- Rast
12- Biagan
13- Grin
14- Resnick


بخشی از منابع و مراجع پروژه دانلود رایگان بررسی و مقایسه فاکتورهای موثر بر استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط دانشجویان
1- آرتورو و همکاران () پژوهشی در بررسی فاکتورهای مؤثر بر فناوری ICT , مجله پژوهشی فرهنگی فصل نو
2- آصفی زاده , مجید ( ) آموزش و پرورش در عصر اطلاعات , تکنولوژی آموزشی , شماره 15-16
3- ابراهیمی , خلیل ( ) مفاهیم پایه فناوری اطلاعات , نشر علوم رایانه , شماره 3
4- احسانی بصیرت , بهزاد ( ) بررسی تاثیر فناوریهای جدید بر جوانان , پایان نامه کارشناسی ارشد .
5- جاویدان , محمدرضا ( ) آموزش و پرورش و توسعه در عصر فناوری , تکنولژی آموزشی , شماره 1 , ص 121
6- خواجویی , حسن ( ) , آموزش فناوری در کتابهای دانشگاهی در کشورهای پیشرفته شماره 6 – ص 211
7- زمانی , نصرت , ( ) مبانی توسعه و کاربرد فناوری ارتباطات و اطلاعات در نظام آموزش و پرورش , شماره 4 , ص 56
8- دلاور , علی ( ) روش های آماری در روانشناسی و علوم تربیتی , انتشارات دانشگاه پیام نور
9- سرمد , زهره و بازرگان عباسی , مجازی , الهه ( ) روش تحقیق در علوم رفتاری , مؤسسه انتشارات آگاه
10- سکاییان , زهره ( ) مقایسه استفاده از فناوری ونحوه استفاده از فناوری اطلاعات توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور اصفهان , پایان نامه دانشجویی.
11- سیف , علی اکبر , ( ) پژوهشی در بررسی فاکتورهای مؤثر بر فناوری ICT , مجله پژوهشی فرهنگی فصل نو
12- غفاریان , سحر ( ) کاربرد ICT و میزان استفاده از آن در بین دانشجویان دانشگاه ازاد پایان نامه کارشناسی ارشد .
13- مرادی ور , وفا ( ) , مدیریت آموزش و پرورش در عصر اطلاعات , شماره 4 – نشر نی
14- مظفری عاطفی , ( ) گسترش ICT در میان دانشجویان و عوامل مؤثر بر آن , پایان نامه دانشجویی .
15- نیک نژادیان , بهنام ( ) بررسی نظرات و نحوه استفاده از فناوری اطلاعات توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور اصفهان , پایان نامه دانشجویی.
16- http://www.blogfa.com
17- http://www.aftab.com
18- Htt://raoshd.com
19- www.fasleno.com

لینک کمکی